jaunumi

Japāņu autoražotājs Nissan paziņojis, ka turpmāk Eiropā visi jaunie modeļi tiks piedāvāti tikai un vienīgi elektriskā formā. Ražotāja plāni paredz, ka šajā pasaules daļā pilnīga atteikšanās no iekšdedzes dzinēju lietošanas jaunās mašīnās tiks pabeigta 2030. gadā.

“Elektroauto ir labākais mobilitātes risinājums. Vairāk nekā miljons klientu jau ir pievienojušies mūsu elektroauto ceļojumam un izbauda Nissan elektroauto. Vairs nav atpakaļceļa,” saka Nissan izpilddirektors un prezidents Makoto Učida. “Elektroauto darbināšana ar elektrību, kas iegūta no atjaunojamiem dabas resursiem ir atslēga klimatneitralitātes sasniegšanā un tai ir centrālā loma mūsu “Ambition 2030″ stratēģijā. Nissan 2030. gadā Eiropā noslēgs pilnvērtīgu pāreju uz elektroauto. Uzskatām, ka tā ir pareizā rīcība mūsu biznesa attīstībai, mūsu klientiem un arī mūsu planētai,” saka Učida.

Ja raugāmies uz šādu Nissan paziņojumu nedaudz plašākā perspektīvā, tas nozīmē, ka arī japāņu autoražotāja Renault tuvākās nākotnes plāni ir ļoti līdzīgi – Nissan un Renault ir daļa no Nissan-Renault-Mitsubishi alianses, kas sadarbojas tehniskās attīstības jomā. Divi no Nissan un Renault jaunākajiem elektroauto, proti, Nissan Ariya un Renault Megane E-Tech Electric ir tapuši uz kopīgi izstrādātas platformas un tiek gatavotas vēl citas mašīnas, par kurām ražotāji informējuši iepriekš.

Līdzīgi kā citi autoražotāji, arī Nissan ļoti aktīvi nodarbojas ar cietvielu bateriju attīstību un ražotāja plāns ir panākt, lai jau 2028. gadā tās varētu izmantot sērijveida automašīnās. Vienlaikus Nissan attīsta arī esošās akumulatoru tehnoloģijas – ražotājs izziņojis plānus attīstīt jaunu tehnoloģiju akumulatoriem, kas neizmanto kobaltu. Mērķis ir panākt, lai 2028. gadā akumulatoru izmaksas samazinās par 65%, salīdzinot ar šobrīd pieejamajiem risinājumiem.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766