jaunumi

Sestdien, 28. maijā, Lielupes pļavā iepretī Jelgavas pilij Zemgales plānošanas reģions (ZPR) kopā ar Latvijas lauksaimniecības universitāti Jelgavas valstspilsētas svētku ietvaros organizē elektromobiļu un citu videi draudzīgu transportlīdzekļu salidojumu.

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka sadarbībā ar uzņēmumu “Sila” izstrādātas jaunas, īpaši ietilpīgas baterijas gaidāmajai Mercedes G-klasei, kas pie klientiem nonāks pēc dažiem gadiem. Šīm baterijām izmantota “Sila” izstrādāta silīcija anoda tehnoloģija.

Autoražotājs norāda, ka šī bateriju paka, visticamāk, būs nopērkama par papildus samaksu un būs pieejama elektriskās G-klases “Extended Range” versijā. Mercedes apgalvo, ka šo bateriju energoietilpība ir labākā klasē – energoietilpība esot par 20-40% lielāka nekā līdzīgām baterijām, kas šobrīd komerciāli pieejamas.

 

Mercedes uzsver, ka šī bateriju tehnoloģija ļaus ievērojami palielināt nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi, vienlaikus baterijām netērējot vairāk vietas. Pašas baterijas iecerēts ražot, izmantojot no atjaunojamiem resursiem iegūtu enerģiju. Tiek prognozēts, ka “Sila” gada laikā spēs saražot pietiekami daudz anoda materiālu baterijām, lai aprīkotu 100 līdz 500 tūkstošus mašīnu, taču lielā amplitūda skaidrojama ar atšķirībām bateriju šūnu uzbūvē un dizainā. Abi uzņēmumi apgalvo, ka šīs baterijas mašīnās nonāks ap 2025. gadu.

Avots: Kursors.lv

Starp ID. Buzz konceptauto atklāšanu un sērijveida modeli, kas nonāks pie klientiem Eiropā šī gada nogalē, ir pagājuši aptuveni pieci gadi smaga darba, ko ir veikusi Volkswagen komerctransporta un Volkswagen pasažieru transporta attīstības komanda. Kā dizaineriem patiesībā izdevās leģendārā oriģinālā T1 pamatprincipu un skaidrās konceptauto formas pārnest uz pilnībā elektrisko ID. Buzz un ID. Buzz Cargo? Kā šajā procesā inženieriem izdevās apmierināt visas prasības attiecībā uz drošību, braukšanas komfortu un ikdienas praktiskumu, ko sniedz moderns elektroautomobilis? Un kas ražošanas un komponentu sagādes darbiniekiem bija jāsagatavo, lai visas detaļas iestrādātu ražošanas procesā Hannoverē, Vācijā, tā, lai ID. Buzz kopā ar citiem tā dēvētajiem “Bulli” modeļiem – T6.1 un Multivan, tagad varētu būvēt uz vienas platformas. Volkswagen komerctransporta TV komanda bija kopā ar šajā procesā iesaistītajiem, kamēr viņi tika galā ar dažādiem izaicinājumiem, lai dokumentētu viņu slepeno darbu. Rezultātā ir tapusi vērienīga dokumentālā filma, kas publicēta šeit: https://youtu.be/AG-cTPRXle4

Vācu autoražotāja BMW vadītājs Olivers Cipse apstiprinājis, ka jaunā elektroauto platforma “Neue Klasse” debitēs 2025. gadā un tā būs paredzēta vidējā segmenta automašīnām. Viņš norāda, ka šī platforma spēlēs izšķirošu lomu BMW pārejā uz elektroauto, tai demonstrējot milzīgu izaugsmi tehnoloģijās.

Elektroauto pamazām ienāk arī ārkārtas dienestu autoparkā – Ņujorkas policijas departaments paziņojis, ka jau šovasar tā rīcībā nonāks 184 elektriskie Ford Mustang Mach-E, kas patrulēs ASV lielpilsētas ielās. Šādā veidā pilsētas policija cenšas padarīt savu autoparku kaut nedaudz dabai draudzīgāku.

Protams, ka policijas auto nedaudz atšķiras no parastās mašīnas, kas nopērkama salonā – Ņujorkas policijas Mustang Mach-E bāzētas GT komplektācijā, kas attīsta 480Zs un 814Nm, kas līdz 100km/h ļauj paātrināties 3,5 sekundēs. Panorāmas jumtu policijas mašīnā aizstās parastais dzelzs jumts. Mašīnas, protams, aprīkotas ar bākugunīm, kas ir standarta prasība policijas transportam. Tāpat atšķiras durvju paneļi un stikli, kas veidoti izturīgāki nekā parastajai mašīnai.

 

Ford jau pērn rudenī testēja mašīnu Mičiganas štata policijas departamentā. Auto kopumā atbilda policijas prasībām, taču tajā esot grūti izvietot policijas darba ekrānus, ir arī atsevišķas citas nepilnības, kas gan būtiski neietekmē ikdienas patrulēšanu. Interese par Mach-E kā policijas auto esot arī citviet ASV un Lielbritānijā, savukārt turpat Ņujorkā apstiprināts lēmums pasūtīt līdz pat 250 Tesla elektriskie policijas auto, tiesa, pasūtījums pagaidām nav veikts. Šobrīd policijas iecirkņos tiek uzstādītas uzlādes iekārtas, bet Ņujorkas ielās jaunos un elektriskos patruļauto varēs ieraudzīt jau šovasar.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766