jaunumi

Elektroauto ražotājs Tesla turpina paplašināt programmu, kuras rezultātā Tesla Supercharger uzlādes punkti tiek padarīti pieejami ne tikai Tesla, bet jebkurai citai elektriskajai mašīnai. Šobrīd šāda iespēja ir jau 19 valstīs un kā pēdējā sarakstam pievienojusies Turcija.

Protams, Turcija ir ļoti liela valsts un šobrīd tur atlasīti četri Supercharger punkti, kas pieejami visiem, bet tas ir sākums. Citviet Eiropā ir vairāki simti šādu vietu. Mums ģeogrāfiski tuvākās valstis, kur Supercharger punktā var lādēties jebkurš, ir Somija un Zviedrija. Tāpat to var darīt daudzviet Centrāleiropā, tostarp Vācijā, Dānijā, Austrijā un citās valstīs, taču sarakstā vismaz pagaidām nav Polijas, kuras šķērsošana allaž prasa pietiekami ilgu laiku.

Citviet pasaulē šāda opcija tiek piedāvāta arī Austrālijā, Kanādā, ASV un Ķīnas kontinentālajā daļā. Zināms, ka Tesla arī pamazām sāk izvietot savus jaunās paaudzes V4 Supercharger lādētājus, kas spēj nodrošināt lielāku uzlādes jaudu. No tīmeklī publicētajiem fotoattēliem noprotams, ka tie jau veidoti ar domu par ekrānu un bezkontakta maksājuma karšu lasītāju, lai tos var ērti integrēt iekārtā. Tas jau saistīts ar Eiropas Savienības jaunajiem noteikumiem, kas pieprasa, lai jebkur uz TEN-T tīkla ceļiem var uzlādēties bez lietotnes, abonementiem utt., bet gan vienkārši norēķinoties ar maksājuma kartēm.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766