jaunumi

Vācu autokoncerns Volkswagen paziņojis par nozīmīgu atzīmi savā elektroauto ražošanā – saražots 1 miljons uz MEB platformas bāzētu elektroauto. Svarīgi uzsvērt, ka tie nav tikai Volkswagen zīmola auto – šajā skaitlī ietverti VW, Audi, Škoda, Cupra elektriskie auto. Par šīs ražošanas atzīmes sasniegšanu Volkswagen informē ar Twitter starpniecību.

MEB platforma oficiāli debitēja vēl 2018. gadā, bet tagad tā ir pamats faktiski visiem aktuālajiem Volkswagen koncerna elektroauto. Šo pašu platformu izmanto Škoda, Audi un Cupra elektriskie modeļi, visiem zīmoliem izmantojot vienādus tehniskos mezglus, taču auto regulējot pēc saviem ieskatiem. 

Tā kā platforma ir apritē jau kādu laiku, Volkswagen koncerns strādā pie nākotnes elektroauto platformām, kas laika gaitā nomainīs MEB – Porsche un Audi zīmoli attīsta PPE platformu, kā pilnīgi jaunās paaudzes platforma ieplānota SSP platforma, taču tā apritē nonāks vēlāk nekā sākotnēji plānots, proti, tuvāk šīs desmitgades beigām. Tad vēl izstrādes stadijā ir arī MEB+ platforma, kas būs uzlabota MEB platformas versija, sniedzot lielāku nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi, augstāku efektivitāti un labākas uzlādes iespējas. MEB platformu izmanto arī Ford, kas sadarbības projekta ietvaros to izmantojis, konstruējot Eiropai paredzēto Ford Explorer elektroauto.

Avots: Kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766