jaunumi

Pēdējo nedēļu laikā arvien biežāk tiek pieminētas tā saucamās sintētiskās degvielas – kā zināms, izmantojot šāda tipa degvielu, arī pēc 2035. gada Eiropas Savienībā varēs piedāvāt jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Šādas degvielas intensīvi attīsta Porsche zīmols, arī Stellantis koncerns testē šo degvielu lietojumu savos iekšdedzes dzinējos, bet tagad savu viedokli izteikuši Mercedes pārstāvji – viņuprāt, elektroauto ir tehniski pārāki par mašīnām, kas izmanto iekšdedzes dzinējus ar sintētisko degvielu.

Mercedes jau iepriekš nospraudis kursu elektroauto virzienā un pie tā turas – zīmols no 2030. gada pārtrauks iekšdedzes dzinēju lietošanu. “Elektriskās mašīnas joprojām ir salīdzinoši jaunas, īpaši, ja salīdzinām ar iekšdedzes dzinēju,” izteicies uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ola Kaleniuss sarunā ar Frankfurter Allgemeine Zeitung. “Mēs saskatām lielu izaugsmes potenciālu. Elektriskā piedziņa snieguma ziņā apsteigs iekšdedzes dzinējus līdz šīs desmitgades beigām,” uzskata Kaleniuss. 

Pagaidām Mercedes neatsakās no iekšdedzes dzinējiem – ražotājs turpinās piedāvāt šādas mašīnas vēl vairākus gadus, taču R&D fokuss arvien vairāk noslieksies elektroauto virzienā – ražotājs plāno attīstīt tikai elektroauto paredzētas platformas, kuras būs iespējams pielāgot iekšdedzes dzinēju vajadzībām, ja tas būs ekonomiski pamatoti.

Vācu autoražotājs gan joprojām investē arī iekšdedzes dzinējos, lai tos padarītu efektīvākus. Galvenais uzdevums ir panākt, lai tie atbilst Euro7 prasībām un Mercedes ir apņēmušies to izdarīt. Tiesa, jau šīs desmitgades vidū investīcijas iekšdedzes dzinējos samazināsies par 80%, ja salīdzinām ar šodienu. Kaleniuss uzsver, ka Mercedes arī nākotnē turpinās sevi pozicionēt kā premium zīmols, taču varam sagaidīt arī kādus budžeta klases modeļus, cik nu par tādiem varam runāt Mercedes gadījumā.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766