jaunumi

Škoda oficiāli paziņojusi, ka līdz 2026. gadam čehu autoražotājs nāks klajā ar ne mazāk kā sešiem jauniem elektriskajiem modeļiem. Tas nozīmē, ka var sanākt arī pat kāds modelis vairāk. Kā pirmais no tiem būs “Compact” modelis un tas tirdzniecībā nonāks jau nākamgad ar nosaukumu “Elroq”. Šis auto tiek attīstīts kā Karoq elektriskais pēctecis un tā garums būs aptuveni 4,5 metri.

2025. gads solās būt notikumiem īpaši bagāts – Škoda nāks klajā ar jaunās, otrās paaudzes Enyaq un Enyaq Coupe modeļiem, kā arī sagaidīsim kompaktklases elektrisko modeli, kas līdzināsies Volkswagen ID.2all konceptauto redzētajam. Pagaidām šis auto apzīmēts kā “Small”, bet zināms, ka tas būs aptuveni 4,1 metru garš, savukārt ietilpībā tas līdzināsies šobrīd aktuālajam Scala modelim. Sākumcena plānota ap 25 tūkstošiem eiro.

 

Viens no interesantākajiem piedāvājumiem ir “Combi”, kam būtu jānonāk pie klientiem 2026. gada. Tas būs Octavia izmēru elektriskais universālis, aptuveni 4,7 metrus garš. Šī auto aprakstā rakstīts “Bestseller reinvented”, tāpēc ar lielu pārliecību varam teikt, ka šī tiešām būs Octavia elektriskā alternatīva. Visbeidzot parādi noslēdz modelis ar apzīmējumu “Space” – tas ir aptuveni 4,9 metrus garš, septiņvietīgs SUV. Šo konkrēto auto mēs jau esam redzējuši pērn prezentētajā Vision 7S konceptā.

Lai šos mērķus piepildītu, Škoda nākamo četru gadu laikā investēs 5,6 miljardus eiro, savukārt pašas mašīnas būs veidotas Škoda jaunajā dizaina valodā, kas nosaukta par “Modern Solid”. Ražotāja mērķi paredz, ka šīs desmitgades beigās 70% pārdoto mašīnu jābūt elektriskām. Fotogrāfijā redzamās auto skices ļauj virspusēji nojaust, ko Škoda ir iecerējuši darīt ar saviem jaunajiem modeļiem.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766