jaunumi

Japāņu autoražotājs Nissan acīmredzot attīsta sportiskāku Nismo versiju savam elektriskajam krosoveram Ariya. Tas noprotams no tā saucamajiem spiegu attēliem, kas fiksēti Nirburgringas trasē Vācijā. Nirburgringa pati par sevi nav vieta, kur testēt kuru katru mašīnu. Tā ir vieta, kur parasti tiek vesti sportiski, jaudīgi auto, lai veiktu dažādas pārbaudes un regulēšanas darbus.

Attēlos redzamā Ariya atšķiras no parastā modeļa – ir acīmredzamas izmaiņas automašīnas virsbūvē, tāpat mašīnai ir zemāks klīrenss. Izmaiņas varbūt nav milzīgas, bet tās var pamanīt. Parasti tieši tāda ir Nissan un viņu sporta departamenta Nismo pieeja, strādājot pie modeļu sportiskākajām versijām.

Ja Nissan rīkosies tā, kā viņi to ir darījuši iepriekš citos gadījumos, tad varam sagaidīt vērā ņemamu kāpumu mašīnas jaudas un griezes momenta skaitļos. Jaudīgākā versija šobrīd attīsta 389 zirgspēkus, kas nozīmē, ka kāpums virs 400 zirgspēkiem ir gandrīz drošs. Domājams, ka šāda modeļa jauda varētu tuvoties 500 zirgspēkiem.

Nissan, protams, nebūtu pirmie, kas paņem relatīvi saprātīgu ikdienas elektroauto un to padara vājprātīgi jaudīgu un arī sportiskāku. Pietiek palūkoties uz Kia un Hyundai – šo ražotāju modeļiem EV6 un IONIQ5 ir radītas sportiskākas, jaudīgākas versijas, proti, EV6 GT un IONIQ5 N. Nav šaubu, ka izstrādē ir vēl citi modeļi. Lai Nissan konkurētu ar šiem abiem, jaudu vajadzētu pacelt tuvāk 600 zirgspēku atzīmei.Pagaidām nav plašāku ziņu, kad varētu debitēt sportiskāka Ariya versija, taču, tā kā mašīna pārvietojas pa Vācijas ielām bez jebkāda maskējošā krāsojuma, tad varam izdarīt minējumu, ka jaunumi no Nissan gaidāmi gana drīz.  Ja ražotājs kaut ko vēlas slēpt vai vismaz priekšlaicīgi neatklāt, tad auto izmanto speciālu maskējošo krāsojumu. Uz Nirburgringu arī neved galīgi jaunas mašīnas izstrādes sākumposmā. Parasti tur nonāk auto, kuru izstrāde tuvojas beigām un tiek veikti pēdējie nozīmīgie uzlabojumi un izmaiņas.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766