jaunumi

Zviedru autoražotāja Volvo valdes priekšsēdētājs Džims Rovans oficiāli apstiprinājis, ka autoražotāja mazāko elektrisko krosoveru sauks EX30. To viņš atklājis sarunā ar Automotive News, vienlaikus atklājot vēl vairākas interesantas detaļas – šo modeli ražos Ķīnā, bet tas tiks tirgots tiešsaistē, izmantojot abonēšanas metodi un auto būs jāabonē vismaz trīs mēnešus. Vienvārsakot, šo mašīnu nebūs iespējams iegūt savā īpašumā, bet gan tikai nomāt, maksājot konkrētu ikmēneša maksu.

Rovans norāda, ka šī modeļa mērķauditorija ir gados jaunāki cilvēki, savukārt lielāko klientu bāzi viņš saskata tā saucamajā “Gen Z” paaudzē, kas šobrīd ir plus mīnus 20 gadus veca – gados jaunie cilvēki tikai ienāk auto pasaulē, viņiem meklējot izdevīgu cenu un elastību, ko plāno piedāvāt Volvo.

 

Volvo 2021. gadā visā pasaulē pārdeva 700 tūkstošus mašīnas, bet 2025. gadā ražotājs cer pārdot jau 1,2 miljonus mašīnu, turklāt pusei no šiem 1,2 miljoniem būtu jābūt elektroauto un puse no darījumiem būtu jāveic tiešsaistē nevis pie dīlera. Tieši topošais EX30 ir svarīgs modelis, lai Volvo izdotos sasniegt šos mērķus. Tiek solīts, ka tas būs mazāks un lētāks nekā šobrīd nopērkamais XC40 Recharge elektriskais krosovers.

Prognozējams, ka šis auto būs būvēts, izmantojot jauno SEA platformu, kuru Volvo izstrādā sadarbībā ar mātesuzņēmumu Geely. Rovans šo mašīnu apraksta kā pilsētas mašīnu, kas domāta jaunākiem cilvēkiem, kuri to var abonēt un iegūt savu pirmo Volvo. Nesen prezentēto EX90 viņš raksturo kā modeli, kas paredzēts Volvo ilglaicīgajiem klientiem, piedāvājot visas tās lietas, ar kurām Volvo gadiem asociējies.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766