jaunumi

Autors: Delfi.lv 

Pagājušā gada septembrī "Porsche" prezentēja savu pirmo elektrisko sporta auto "Taycan", kas nu nonācis arī Latvijā. "Porsche" centrā Rīga no šīs nedēļas pieejami visi trīs "Taycan" sērijas modeļi – "Taycan 4S", "Taycan Turbo" un "Taycan Turbo S".

"Attīstoties infrastruktūrai un iedzīvotāju izpratnei par klimata problēmām, pēdējos gados pieaudzis elektroauto skaits ne tikai kopējā automobiļu tirgū, bet arī "premium" segmentā – ja 2018. gadā Latvijā tika reģistrēti 25 "premium" elektroauto, tad 2019. gadā tie bija jau teju divreiz vairāk jeb 48. Ar lepnumu varu paziņot, ka tagad "premium" elektroauto piedāvājumu esam papildinājuši ar "Porsche" pirmo elektrisko automobiļu sēriju "Taycan", kas ļauj izbaudīt sporta auto jaudu, vienlaikus neradot kaitīgos CO2 izmešus," saka SIA "Baltijas sporta auto" vadītājs Ivars Norvelis.

"Taycan" elektroauto sērijā apvienots leģendārais "Porsche" mantojums un jauda, nākotnes inovācijas un ērta ikdienas lietojamība. "Taycan Turbo S" var nodrošināt līdz 761 ZS jaudu, "Taycan Turbo" – 680 ZS jaudu, bet "Taycan 4S" tiek piedāvāts divās jaudas versijās – ar 530 ZS jaudu, savukārt ar veiktspējas akumulatoru "Plus" tas sasniedz 571 ZS jaudu.

No nulles līdz 100 km/h "Taycan Turbo S" paātrinās 2,8 sekundēs, "Taycan Turbo" šo sprintu paveic 3,2 sekundēs, savukārt "Taycan 4S" tam nepieciešamas 4 sekundes.

 

"Taycan Turbo S" nobraucamais attālums bez atkārtotas akumulatoru uzlādes sasniedz 412 kilometrus, "Taycan Turbo" – 450 kilometrus, bet "Taycan 4S" var nobraukt līdz 407 kilometriem un ar veiktspējas akumulatoru "Plus" – līdz 463 kilometriem (visos gadījumos saskaņā ar WLTP datiem). "Taycan Turbo" un "Turbo S" maksimālais ātrums ir 260 km/h, tikmēr "Taycan 4S" var sasniegt 250 km/h.

"Porsche Taycan 4S" bāzes modeļa cena ir 88 200 eiro, "Taycan Turbo" – 127 300 eiro, bet "Taycan Turbo S" – 155 300 eiro. Visas cenas norādītas, neieskaitot PVN.

"Porsche" izplatītājs SIA "Baltijas sporta auto" ir pirmie, kas Latvijā ne tikai piedāvā iegādāties šo elektroautomobili, bet arī iegulda šāda veida braucamo infrastruktūras attīstībā, izveidojot elektroauto uzlādes vietas. Šobrīd "Porsche" uzlādes stacijas pieejamas pie "Porsche" centra Rīga, "Ozo Golf Club", ACB tenisa kluba un Liepupes muižas, taču drīzumā plānots atklāt vēl trīs uzlādes stacijas.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766