jaunumi

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, CSDD veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu.

Šobrīd norisinās elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu būvprojektu izstrāde, ko veic iepirkumu procedūras rezultātā izvēlēts uzņēmums SIA “Kellme Engineering”. Pēc būvprojektu izstrādes tiks uzsākta iepirkumu procedūra par uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu izbūvi. Atbilstoši faktiskai projekta īstenošanas gaitai plānots, ka 2020. gadā tiks uzstādītas 40 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, kas atradīsies reģionālo ceļu tīklā un papildus apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000.

No 2018. gada jūlija CSDD nodrošina ERAF projekta ietvaros uzstādīto elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkla darbību, ar 70 ātrās uzlādes stacijām uz valsts galvenajiem autoceļiem (TEN-T ceļiem) vai tiešā to tuvumā un lielākajās apdzīvotās vietās. Rezultātā klientiem tiek nodrošināti augstas kvalitātes mobilitātes pakalpojumi, par kuru pieejamību informācija ir redzama tiešsaistes režīmā e-mobi aplikācijā un mājas lapā.  

Jau šobrīd projekta pirmajā kārtā uzstādītās uzlādes stacijas dod iespēju elektromobiļu lietotājiem pārvietoties lielā daļā Latvijas teritorijas. Dati par uzlādes staciju izmantošanu liecina, ka elektromobiļi tiek izmantoti arī tālākos braucienos, jo uzlādes stacijas tiek lietotas visā Latvijā, ne tikai Rīgā un tās apkārtnē, kur elektromobiļu koncentrācija ir vislielākā. Pateicoties izveidotajām uzlādes stacijām ir straujāks elektromobiļu skaita pieaugums, kas šobrīd sastāda apmēram 40% gadā. Uz 2019. gada 1.decembri Latvijā ir reģistrēti 655 elektromobiļi.

Kopumā ERAF līdzfinansēto projektu paredzēts īstenot līdz 2021.gada beigām, izbūvējot vienmērīgu elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīklu visā Latvijas teritorijā. 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766